Provident 10+1 půjčka – Informace o nebankovním úvěru
Typ půjčky |
nebankovní půjčka |
Půjčka |
10 000 Kč – 30 000 Kč |
První půjčka |
bez omezení |
Doba splatnosti |
11 měsíců – 11 měsíců |
RPSN |
od 21,31 % p.a. |
Úroková sazba |
✗ |
1. půjčka zdarma |
✗ |
Poplatek za poskytnutí |
zdarma |
Poplatek za vedení účtu |
zdarma |
Způsob splacení |
měsíční splátka |
Dostupnost |
30 % – nízká |
Náhled webu www.provident.cz/pujcky/pujcka-10-1
Provident 10+1 půjčka – Nezávazná poptávka
Vyplňte nezávaznou poptávku, následně budete kontaktováni poskytovatelem úvěru
Komunikace je šifrována, vaše data jsou v bezpečí
Provident 10+1 půjčka
Nebankovní půjčka Provident 10+1 nabízí 10 000 Kč – 30 000 Kč na cokoliv.
Doba splatnosti půjčky je 11 měsíců až 11 měsíců.
Poskytovatelem je Provident Financial s.r.o. (IČ: 25621351) se sídlem
Olbrachtova 9/2006, 14000 Praha 4.
Oficiální webové stránky se nachází na adrese www.provident.cz/pujcky/pujcka-10-1.
Výše první půjčky není limitována, maximální částku 30 000 Kč si tak může půjčit i nový klient. RPSN začíná na hranici 21,31 % p.a.. Poskytnutí úvěru Provident 10+1 je zdarma. Vedení úvěrového účtu je po celou dobu splácení zdarma. Půjčka se splácí formou měsíční splátky. Hodnocení úvěru je v současné době 80 %. Pro získání úvěru není potřeba ručitele, nebo hmotné zástavy. Žadatel nemusí dokládat výši svého finančního příjmu, stačí pouze uvést jeho výši v rámci žádosti. Půjčka Provident 10+1 je určena pouze zájemců, kteří nemají záznam v registru dlužníků. Úvěr je určen pouze zaměstnaným žadatelům. Peníze si mohou půjčit také cizinci, kteří mají trvalý pobyt na území České republiky. Na webových stránkách www.provident.cz/pujcky/pujcka-10-1 lze nalézt ilustrativní kalkulkačku pro předběžný výpočet půjčky.
- Půjčka bez ručitele a hmotné zástavy
- Půjčka bez doložení příjmu
- Půjčka pro cizince s trvalým pobytem v České republice
- Online kalkulačka pro ilustrativní výpočet úvěru
Příklad půjčky
Výše půjčky 50 000 Kč na 24 měsíců: měsíční splátka 2 757 Kč, poslední splátka 2 738 Kč, úrok 14 649 Kč, částka za zpracování 1 500 Kč, celková dlužná částka 66 149 Kč, úroková sazba 26 % p. a., RPSN 32,49 %. * Toto je pouze reprezentativní příklad půjčky. Skutečná výše a podmínky Vaší půjčky se mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení Vaší úvěruschopnosti.
Požadavky na zájemce
- Věk min. 18
- Doklad totožnosti
- Mobilní telefon
- Schopnost řádně splatit úvěr
Poskytovatel úvěru
Provident Financial s.r.o.
IČ: 25621351
Olbrachtova 9/2006
14000 Praha 4
Provident 10+1 půjčka – Nezávazná poptávka
Vyplňte nezávaznou poptávku, následně budete kontaktováni poskytovatelem úvěru
Komunikace je šifrována, vaše data jsou v bezpečí
-
-
- Půjčka
- 10 000 Kč – 30 000 Kč
-
- Splatnost
- 11 měsíců – 11 měsíců
-
- RPSN
- od 21,31 %
-
-
Poptávka
Odpovědi na časté otázky
Všechno, co je dobré vědět než si půjčíte peníze…
- Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou?
- Jak z názvu vyplývá, bankovní úvěr poskytují bankovní domy a nebankovní půjčku poskytují soukromé společnosti. Mluvíme-li o spotřebitelských úvěrech (tedy půjčkách), pak z hlediska legislativy platí pro obě skupiny velmi podobná pravidla.
- Jaké výhody a nevýhody nebankovní úvěry mají?
- Každý úvěr je trochu jiný, má jiné parametry a jiná pravidla. Obecně lze ale říci, že nebankovní úvěry jsou flexibilní, velmi rychlé na vyřízení i vyplacení peněz a lze je použít na jakýkoliv účel. Navíc bývají mnohem více dostupné a mohou je získat i žadatelé, kteří z nějakého důvodu neuspěli v bance. Nevýhodou pak obecně bývá vyšší úroková sazba a tedy vyšší celkový přeplatek v porovnání s bankovními půjčkami.
- Mám si půjčit raději v bance, nebo u nebankovní firmy?
- Pokud máte dostatečnou bonitu, pak je lepším řešením bankovní úvěr, zejména pokud potřebujete půjčit větší částku. Hledáte-li například peníze na rekonstrukci bytu, či nákup nového automobilu, pak je účelový bankovní úvěr obvykle nejvýhodnější možností.
- Jsou nebankovní půjčky rizikové?
- Rizikem je každá půjčka, ať už malá nebo velká. V bance, nebo jinde. Legislativní úpravy, které proběhly v minulých letech aplikovaly velmi přísná pravidla i na nebankovní poskytovatele úvěrů. Z tisíců jich zbyly jen desítky, kterým byla vydána licence Českou národní bankou a mohou úvěry poskytovat. Obecně lze tedy tvrdit, že trh se dramaticky pročistil a neférové praktiky (například rozhodčí doložky ve smlouvách) zcela vymizely. Opatrnost je však pochopitelně na místě vždy, když jde o peníze.
- Kolik peněz si mohu půjčit?
- Vyhledávaným segmentem mezi nebankovními úvěr jsou rychlé půjčky před výplatou, které nabízí od 500 Kč do 10 000 Kč s dobou splatnosti 30 dnů. Bývají rychlé, lze je kompletně vyřídít online, ale často jsou dost drahé když dojde na splácení. Další vyhledánou skupinou jsou úvěry bez ručitele s vyšším limitem, obvykle bývá v řádu stovek tisíc a splatností do 84 měsíců. Samostatným segmentem pak jsou ručené půjčky, kde je úvěrový limit v řádu milionů korun, pro jejich získání však je nutné zastavit odpovídající nemovitost.
- Podle čeho porovnávat úvěr mezi sebou?
- Nejdůležitějším parametrem pro rychlé srovnání půjček je RPSN (číslo v procentech), které obsahuje všechny skutečné náklady spojené s půjčkou. Sledujete samozřejmě také výši měsíční splátky, celkovou splatnou částku a za pozornost stojí rovněž sazebník poplatků například za prodloužení doby splatnosti.
- Co když nebudu moci půjčku splatit?
- Taková situace může samozřejmě nastat. Zásadní je kontaktovat poskytovatele úvěru co nejdříve a pokusit se najít řešení. Tím může být například odklad splátky, její snížení, nebo odložení. Nejhorší variantou by bylo nic neřešit a ignorovat kontakt ze strany poskytovatele úvěru.
- Co musím splňovat, abych si mohl půjčit peníze?
- Nejčastějšími požadavky jsou věk min. 18 let, vlastní bankovní účet, telefon, kopie občanského průkaz a u větších úvěrů také potvrzení o výši vašeho finančního příjmu (např. dodané formou výplatní pásky, nebo výpisem z účtu). Zásadní pak samozřejmě je schopnost úvěr řádně splatit. Pokud poskytovatel dojde v rámci vyhodnocení žádosti k závěru, že by pro vás úvěr by již příliš velkou finanční zátěží, další půjčku neschválí. Můžete samozřejmě zkusit zažádat také jinde, ale lepším řešením by nejspíš bylo variantu půjčky zcela zavrhnout.
- Mohu si půjčit i pokud mám záznam v registru dlužníků?
- Pokud máte negativní záznam v registrech (nejčastěji to bývá SOLUS), pak je pro vás dostupnost úvěrů omezená. Na trhu je ale celá řada nebankovních poskytovatelů, kteří půjčí peníze i zájemci s negativním záznam v registru. Avšak pouze v případě, že prokáží dostatečnou bonitu a schopnost půjčku splatit. Půjčky bez registru tedy existují i nadále, ale jedná se pouze o termín. Fakticky totiž každý poskytovatel spotřebitelských úvěrů dostupné registry kontroluje. Rozdíl je pouze v tom, zda případný záznam je automaticky stopkou, anebo zda přihlíží i k dalším okolnostem.
- Jak to celé probíhá?
- Jednoduše, pokud se finálně rozhodnete pro nějaký produkt. Stačí vyplnit formulář na našich stránkách, nebo na webu dané společnosti. Obvykle se zde vyplňují pouze základní údaje o vás, kontakty, bydlišti a zaměstnání. U větších půjček bude třeba doložit ještě informaci o výši příjmu (výplatní pásky, výpis z účtu apod.). Po odeslání dojde k vyhodnocení žádosti, obvykle to bývá během pár minut, nejpozději hodin. Následně budete telefonicky kontaktováni poskytovatelem půjčky a dojednáte podrobnosti. Pokud vše dobře dopadne, budou peníze obratem odeslány na váš bankovní účet.
- Jsou zde uvedené informace aktuální?
- Snažíme se aby byly, pravidelně je automaticky ale i ručně aktualizujeme. Přesto se ale můžete stát, že mezitím dojde k nějaké změně, kerou nestihneme ihned podchytit. Proto platí, že vždy aktuální informace naleznete na webových stránkách daného poskytovatele úvěru. Za možné nepřesnosti nemůžeme nést odpovědnost.
- Co když jsem nespokojený a chci si stěžovat?
- Takovou možnost samozřejmě máte. Nejjednodušší volbou je www.finarbitr.cz.
- Poskytuje provozovatel tohoto webu nějaké půjčky?
- Ne. Provozovatel tohoto webu pouze nabízí reklamní prostor jednotlivým poskytovatelům, nebo licencovaným zprostředkovatelům k propagaci jejich produktu. Provozovatel nemá oprávnění sjednávat a uzavírat žádné druhy smluv, vybírat provize či poplatky a ani tak nečiní.