Výhody nebankovních půjček

Výrazně větší flexibilita a dostupnost
Snadno si můžete půjčit 1 milion Kč, ale třeba i jen tisícovku. Malou půjčku lze jednorázově splatit už za týden, velkou i za mnoho let. Nebankovní půjčky jsou mnohem flexibilnější. Nepůjčí vám v bance? U nebankovních firem máte šanci díky individuálnímu posouzení každého žadatele. Půjčku tudíž může získat i žadatel s negativní platební historií – pokud ji dokáže řádně splatit.
Rychlé vyřízení žádosti – někdy i do 5 minut
Rychlé online půjčky jsou specialitou nebankovního sektoru, většina společností využívá automatizované systémy na vyhodnocení bonity žadatele a dokáží schválit žádost i mimo pracovní hodiny – a třeba i o víkendu! To se vám v bance s pracovní dobou od 9:00 do 16:00 nestane.
Půjčka v hotovosti – bez bankovního účtu
Nebankovní společnosti nabízejí také hotovostní půjčky, které vám budou vyplaceny „na ruku“ – třeba u vás doma. Peníze tak získate i bez vlastního bankovního účtu a bez nutnosti osobní návštěvy na pobočce společnosti.
Půjčka zcela zdarma (RPSN 0 %)
Často se lze setkat s nabídkou první bezúročné půjčky. Někteří nebankovní poskytovatelé se tak snaží nalákat nerozhodnuté klienty. Pokud půjčku včas splatíte, skutečně nezplatíte nic navíc. Není v tom skrytý žádný háček nebo podmínka. Podruhé už si samozřejmě půjčujete za dohodnutý úrok. V bance se zatím s takovou nabídkou nesetkáte…
Sjedání přes internet
Půjčku můžete u nebankovní společnosti v řadě případů vyřídit online – bez nutnosti někam chodit nebo telefonovat. Veškeré nezbytné kroky vedoucí ke sjednání a vyplacení úvěru je možné provést přes internet. Doklady a výplatní pásky ofotíte, nebo naskenujete do připraveného formuláře a celou úvěrovou smlouvu podepíšete rovněž online. Nebankovní půjčky jsou velmi inovativní, nabízí vlastní mobilní aplikace pro správu účtu, vyplacení peněz například v řadě trafik a dokážou posoudit vaši bonitu také podle profilu na Facebooku.

Nevýhody nebankovních půjček

Vyšší úroky a poplatky
Obecně platí, že nebankovní půjčky bývají o něco dražší než bankovní úvěry. Někdy jsou rozdíly dost výrazné, jindy méně. V některých případech můžeme dokonce tvrdit, že rozdíl mezi nebankovní a bankovní půjčkou je téměř nulový. Nebankovní poskytovatelé jsou často obchotni půjčit peníze i tzv. rizikovějším zájemcům a zvýšené riziko nesplácení si tak musí částečně kompenzovat. Vybrat si výhodnou nebankovní půjčku ale není složité, stačí porovnávat. Vždy ale platí, že pokud se již rozhodnete pro úvěr, zajděte nejprve do banky!

Časté mýty o nebankovních půjčkách

Nebankovní půjčky jsou příliš rizikové
Každá půjčka představuje potenciální riziko! Bez ohledu na to, zda si půjčíte v bance nebo u „nebankovky“ může situace, kdy se dostanete do problémů se splácením znamenat značné potíže. Obvykle ale existuje možnost prodloužení doby splatnosti či odložení měsíční splátky. Každopádně nezbytně důležité je vždy komplikovanou situaci nezatajovat a aktivně řešit společně s věřitelem.
Nebankovní poskytovatelé úvěrů jsou podvodníci
To rozhodně není pravda! Všichni poskytovatelé spotřebitelských úvěrů (bez výjimky) spadají nově pod dohled ČNB. Musí důsledně splňovat řadu přísných požadavků, zavést a splňovat etické i reklamační kodexy. Půjčovat peníze na úrok je bez licence od ČNB zakázáno! Z původních cca 60 000 poskytovatelů půjček jich je v tuto chvíli jen asi 150. Různých podvodů, rozhodčích doložek nebo přemrštěných sankcí se tak již bát nemusíte. Dlužník je chráněn mnohem lépe, než dřív.
Musím platit různé poplatky předem
Nemusíte a neměli byste! Skryté poplatky jsou častým projevem podvodné půjčky, takové na našem webu nenajdete! Pokud poskytovatel úvěru požaduje nějaké poplatky (za vyřízení žádosti, pojištění apod.), pak bývají započteny do běžných měsíčních splátek. Nic předem rozhodně neplaťte!

Přehled prověřených nebankovních půjček